Pořadatel kempu: Junior florbal, z. s.

Jsme parta zkušených trenérů, s mládeží pracujeme aktivně dvanáct let. Začínali jsme založením florbalových kroužků na základní škole, kde jsme se postupně rozrostli do čtyř věkových kategorií o počtu přes 50 dětí. Spousta hráčů následně začala hrát závodně. Protože mezi našimi odchovanci vznikla poptávka, uspořádali jsme 4 ročníky příměstských kempů. Parta trenérů se sice poté rozlétla po republice a začala trénovat ve svých současných klubech, florbalové pouto nám však zůstalo a bohaté trenérské ligové zkušenosti nyní další 4 roky předáváme v létě na pobytovém Junior florbal kempu.

Velkou část přihlášených dětí tvoří naši odchovanci z různých regionů a klubů, a to včetně instruktorů. Rádi mezi sebe přijmeme nové florbalové či sportovní nadšence, kteří s námi utvoří Junior tým.

Florbalový kemp vytváříme tak, abychom dětem umožnili zažít nejen zábavné a profesionálně vedené florbalové tréninky, ale i netradiční hry a soutěže vedoucí k rozvoji široké škály dovedností. Program sestavujeme dle našich zkušeností tak, aby vždy vyhovoval skladbě přihlášených účastníků.

V roce 2021 jsme také spustili rozvojové sportovně-florbalové minikempy pro mládež. Cílem minikempů je smysluplně využít volný čas, který děti jinak často tráví před obrazovkami, a zároveň přímou i nepřímou cestou umožnit dětem vyrůst jak po sportovní, tak osobnostní stránce. Od té doby jsme jich uspořádali dvanáct a našich akcí se tak celkově za jedno desetiletí zúčastnily již stovky dětí.

www.minikempy.cz