Naši účastníci: Mara

foto: FB FBS Olomouc

Mara zapadl do naší florbalové party tak rychle, že jsme ho již během prvního turnusu považovali za dlouholetou součást našeho junior týmu. Vyniká nejen po herní florbalové stránce, ale hlavně svou obrovskou pílí, pokorou a obecně povahovými vlastnostmi, kterých si nesmírně ceníme nejen my, ale i jeho spoluhráči. Ty jsou podle nás dobrým předpokladem pro jeho budoucí mimořádný rozvoj. Mara je zkrátka hráč, se kterým je v týmu radost spolupracovat a už se těšíme na další společné zážitky v novém prostředí.

1. Kdy a jak jsi začal hrát florbal?

K florbalu jsem se dostal asi v pěti letech, když jsem hrával na školním hřišti. Na klubové úrovni jsem začal hrát v 8 letech, od začátku až do současnosti hraju za FBS Olomouc.

2. Máš za sebou jeden velký úspěch, v létě jsi vyhrál prestižní turnaj Prague Games. Pověz nám o něm více.

Jel jsem tam s kluky z našeho klubu FBS Olomouc a s kluky z jiných týmů, což jsou FBC Mohelnice, FBC Uničov Florbal Šternberk. Myslím si, že klíčem k úspěchu byla to kvalita našich hráčů a to, že i když jsme byli z jiných týmů a úplně jsme se neznali, tak bylo  dobré, že jsme se rychle seznámili, skamarádili a táhli za jeden provaz.

3. Jsi pravidelným účastníkem našich kempů. Co tě na nich bavilo?

Určitě to byl program celého kempu.

4. Proč by jsi se chtěl zúčastnit znovu?

Protože mě to velmi bavilo, něco jsem se naučil, byli tam dobří kamarádi a trenéři.

4. Co očekáváš od kempu, který se letos uskuteční v Budišově?

Očekávám od něho to stejné, co minule.

5. Jaký máš vysněný flobalový cíl?

Mám spoustu cílů, ale jeden z cílů, kterého bych chtěl dosáhnout, je vyhrát mistrovství světa.