Naši účastníci: Vojta

Tom: S Vojtou se známe už tak dlouho, že k tomu, abychom o něm napsali nějaký úvod, bychom potřebovali sepsat snad celou knihu. Už uplynulo spoustu času od té doby, co se snad už v pěti letech proháněl s florbalkou a míčkem na trénincích přípravky a já měl tu čest ho několik suprových let trénovat a sledovat všechny jeho florbalové pokroky. I přes to, že jsme Vojtu časem úspěšně vyslali na ligovou misi do FBS Olomouc, stále s námi spojuje své florbalové aktivity a my jsme za to moc rádi. Vždy s radostí vzpomínáme na naše společné zážitky na neligových turnajích a letních kempech. Vojta je zároveň nejpravidelnějším účastníkem našich kempů, zvládl 8 turnusů za 4 ročníky. Na hřišti vyniká svým herním myšlením, umí predikovat hru, zároveň se šikovně uvolňuje s míčkem i bez míčku a pálí přesně. Po technické stránce je nesmírně vyspělý, ale především už je s námi spjat takovým způsobem, že si nedovedeme představit kemp bez něj. Jsme rádi, že jsme součásti jeho florbalového příběhu a věříme, že bude tak strhující a úspěšný i nadále.   

Tom: Vojti, pamatuješ si své florbalové začátky?

Vojta: To už je tak dávno, že si ani nevzpomínám 😂 – ve školce mě rodiče přihlásili do kroužku a to byl začátek… Na klubové úrovni jsem pak začal hrát ve třetí třídě – v FBS Olomouc, kde hraji doteď.

Tom: Je to už pěkně dávno, já v té době trénoval teprve druhým rokem. Ale od té doby jsi se hodně vypracoval 🙂 V létě jste vyhráli prestižní turnaj Prague Games. Co si myslíš že bylo klíčem k tomuto úspěchu?

Vojta: Na Prague Games jsem jel s bandou skvělých hráčů – byli to kluci z Olomouce, Mohelnice, Uničova a Šternberka, byli to nejen skvělí hráči, ale také skvělí kamarádi, moc jsme si sedli a myslím, že i to byl také jeden z důvodů našeho úspěchu, že jsme byli super parta, co drží spolu a má za zády skvělé trenéry.

Tom: Jsi pravidelným účastníkem našich kempů. Co tě na nich baví?

Vojta: Ano, každý rok jsem byl minimálně na jednom, někdy i na dvou turnusech. Baví mě na nich úplně všechno – kamarádi, trenéři, celý program.

Tom: Co očekáváš od kempu, který se letos uskuteční v Budišově?

Vojta: Jsem zvědavý na nové prostředí, hlavně to, kde se bude hrát florbal, jinak očekávám stejně skvělý program.

Tom: Jaký je tvůj vysněný florbalový cíl?

Vojta: Můj vysněný cíl je, abych si zahrál na profi úrovni.