Naši účastníci – Michal

Jedním z odchovanců přerovské florbalové školy, kteří si podmanili hřiště v Budišově, je Michal. Kvalitních obránců je nedostatek nejen v hokeji, v letošním ročníku se nám jich však několik objevilo. Michal se řadí mezi ty, které ve svém týmu potřebujete. Urostlý hráč FBC Přerov vyniká svým velkým přehledem ve hře, bojovností a samostatností. Chyby, které občas udělá, jsou potřeba, protože pramení ze snahy přinést do hry něco navíc, nebát se umotat dotírající soupeře. Vezme si z nich to nejlepší a díky tomu roste. To, že dokáže zabojovat i mimo mantinely, dokázal tím, že vyhrál bodování jednotlivců, které reflektuje veškeré soutěžení a snažení v průběhu kempu. Typy hráčů skromných, ale makajících, jakým Michal beze sporu je, na Junior kempu vítáme ze všeho nejvíc, protože se s nimi pracuje vůbec nejlépe. Jsme rádi, že Michal parádně doplnil náš Junior tým a těšíme se na jeho florbalové umění příště.

Michale, co tě přivedlo k tomu, že jsi začal hrát florbal?

Dřív jsem nějakou dobu hrával hokej, ale ten mě postupně přestával bavit, a tak jsem přešel na florbal. Florbal hraji už 7 let.

Jaké máš další koníčky?

Prakticky se točí okolo sportu, který dělám docela hodně. O volném čase si třeba chodím ven s klukama zahrát basketbal.

Jak se ti líbilo na Junior kempu?

Je tu hlavně skvělý kolektiv, trenéři a fakt dobrá hala, s povrchem ideálním na florbal. Hlavně atmosférou se Junior kemp dost liší od jiných kempů. Příští rok se zúčastním určitě zase.

Jaký máš florbalový a neflorbalový cíl?

V rámci florbalu bych rád zůstal do budoucna v přerovském klubu a pokusit se s ním dostat co nejdál. Třeba ho vytáhnout i do superligy 🙂 Nemám ambice odcházet jinam. Jinak bych chtěl v budoucnu vystudovat fyzioterapii.