Naši účastníci – Elča

Elča začínala s florbalem již ve druhé třídě, trénuje tak s námi sedmým rokem. Od té doby dokonce nevynechala jediný kemp a je tak vlastně jedinou dívčí zástupkyní, která nechyběla ani na jedné akci. Klobouk dolů a vážíme si její nevzdorné náklonnosti k florbalu. Celý tréninkový proces absolvovala s klukama, účastnila se však dívčích i chlapeckých turnajů, na kterých, i když patřila často mezi nejmladší účastnice, slavila spoustu úspěchů. Elča je tím nejlepším důkazem toho, že florbal je jednoznačně i dívčí záležitostí, a i když zrovna v nejbližším okolí nefiguruje žádný čistě dívčí tým, je možné se florbalem plnohodnotně bavit. Ostatně, důkazem jsou toho i hráčky dalších sportovních reprezentací. Eli, děkujeme za vše a jsme moc rádi, že se v létě znovu uvidíme!

Připravili jsme pro vás s naší dlouholetou členkou samozřejmě i rozhovor 🙂

Ahoj Eli, díky za tvou účast v rubrice Naši účastníci. Florbal hraješ už od druhé třídy a nejen to, většinu času jsi odehrála s klukama. Jak je možný, že jsi to (s nimi) vydržela tak dlouho? 🙂

Už od školky jsem trávila více času s klukama, takže pro mě není problém s nimi vydržet. Na začátky florbalu si moc nepamatuji, prostě jsem tam začala chodit a vydržela, dokud to šlo 😊.

Máš ale po ruce parťačku Emmu, která se tebou tráví všechny kempy.

Je fajn mít v té „hromadě“ kluků taky nějakou parťačku 😊.

Nechyběla jsi na žádném našem kempu. Jak hodnotíš Junior florbal kemp?

Na kempu mě baví vše. Nejvíce asi turnaje a tréninky. Je tam vždy dobrá parta a člověk se tam nenudí.

Hraješ stále florbal aktivně a co ti tento sport dal do života?

Teď už jen jezdím o prázdninách na kemp. Ve škole mám možnost si zahrát jen v tělocviku. Florbal mi dal dobrý vztah ke sportu, a protože jsem začala už ve 2. třídě, tak i dobrou fyzičku.

Co bys doporučila holkám, které začínají s florbalem? Spousta z nich to má podobně, jak jsi to měla ty.

Aby vydržely, i když jim to na začátku možná moc nepůjde, protože to stojí za to … turnaje, tréninky i kemp.

Díky 😊